Výbavička pro miminko a kojenecké oblečeníČekat miminko je snad nejradostnějším obdobím v životě ženy. Když si odmyslíme těhotenské nevolnosti, to, že jste čím dál těžší, neohrabanější, otékají vám nohy a i po malé námaze jste brzy unavené, je krásné se těšit na narození dítěte. Abyste si čekání na den D zpříjemnila, vyrazte na nákupy dětského oblečení a dalších potřeb. Výbavičku pro miminko totiž musíte mít nachystánu s předstihem. Nikdy nevíte, k jakým komplikacím dojde a z nemocnice, nebo s narozeným drobečkem doma už se nenakupuje tak snadno.

Pořizovat výbavičku pro miminko neznamená bezhlavě nakupovat to, co se vám líbí, co si myslíte, že budete potřebovat. Dejte na rady maminek, které už ví, co byla dobrá koupě a co vyhozené peníze. Zejména za kojenecké oblečky byste neměly vyhazovat horentní sumy peněz. Děťátko z nich brzy vyroste a mnohé z nich ani jednou neoblékne. Pozor také na podléhání oblečení ročnímu období. Protože výbavičku kupujete s předstihem, myslete na to, do jakého ročního období se váš potomek narodí. V létě mu asi bude k ničemu zimní bunda nebo zateplený overal, v zimě zase asi příliš neužije nátělníky a kraťásky. Stačí pár kousků od všeho. Tak abyste toho neměly moc, ale zase nemusely každý den prát. V prvních dnech života miminka budete mít práce víc než dost.

Ať je léto, nebo zima, samozřejmostí by měla být nějaká bodíčka (alespoň pět s krátkým i dlouhým rukávem). Pokud si netroufáte novorozence do nich oblékat (přeci jen ještě nedrží hlavičku), můžete si pořídit klasické košilky, bílé i barevné. Pro starší děti, které už se více hýbou, jsou ale mnohem lepší bodíčka. Záda jsou tak při jakékoli aktivitě v teple. Pro parné letní dny seženete bodíčka nátělníkového typu, nebo i s krátkými nohavičkami místo kraťásků.

Pro spaní miminka si pořiďte několik kojeneckých pyžámek, tzv. spacích overalů. Děťátko v nich bude spinkat pěkně v teple v zimě i v létě (za horkých letních dní jej však nepřikrývejte příliš teplou dekou). Pro denní nošení by samozřejmostí měly být dupačky či polodupačky (pokud používáte bodíčka, bohatě stačí). Pro pobyt venku pak určitě čepička a svetříky, mikiny. Zkrátka teplé oblečení v závislosti na počasí. Už na nejmenší děti si můžete pořídit malé džínsy či pro holčičky šatičky. Myslete ale vždy na pohodlí kojence. S tímto vědomím vybírejte i materiály. Nejlepší jsou přírodní materiály, a to bavlna a vlna, protože v nich citlivá dětská pokožka může volně dýchat a tělíčko se nepotí.

Kategorie: Moderní žena

Komentujte